GTE Carbon, Ankara ve Londra’da merkezleri olan lider bir karbon ve sürdürülebilirlik projeleri geliştiren ve danışmanlık hizmeti veren bir şirkettir. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği gibi düşük karbonlu teknolojilere yatırım yapan kurumların karbon finansmanına erişimlerini sağlamakta derin tecrübeye sahiptir. Bunun yanı sıra, kurumların iklim değişikliği nedeniyle karşı karşıya kaldıkları risklerin tespiti ve yönetimine de yardımcı oluyoruz. Bu amaca yönelik olarak kurumların, ürünlerin ve hizmetlerin karbon ve su ayakizlerini belirlemede ve etkili bir azaltım yol haritasının geliştirilip uygulanmasına destek olmaktayız. Yaşam döngüsü analizi (LCA) ve çevresel ayakizi hesaplama gibi hizmetlerimizle şirket ve kurumların riskleri daha iyi yönetmesi ve fırsatları değerlendirmesine katkıda bulunmaktayız.

Bir bakışta GTE Carbon:

– 70’ten fazla karbon projesi yürütmekte ve portföyüne sürekli yeni projeler eklemektedir.
- Enerji, tarım, yiyecek-içecek, turizm, kağıt, boya sektörlerinde 40’tan fazla müşteriyle çalışmaktadır.
- Çalışılan projelerin toplam kurulu kapasitesi: 1500 MW
- Tüm projeler tamamlandığında sağlanacak emisyon azalımı 3.5 milyon ton CO2e civarındadır.
- Türkiye’deki Gold Standard projelerinin yaklaşık %20’si GTE tarafından yönetilmektedir.
- Dünya’da kapasitesi 5 MW üzeri olan ve Gold Standard sertifikası elde eden ilk projelerin karbon süreci GTE Carbon tarafından yönetilmiştir.
- Enerji, tarım, yiyecek-içecek, turizm, kağıt, boya ve lojistik sektörlerinde yer alan birçok firmanın karbon ayakizini hesaplamıştır.